Samochód z salonu – czy warto?

Niniejszy artykuł pod tytułem Dlaczego warto kupić kapucynkę? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dlaczego warto kupić kapucynkę? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kupienie nowego samochodu to duża inwestycja. Nie ma się więc co dziwić, że wiele osób zastanawia się, czy samochód z salonu, to najlepszy pomysł. Dziś przedstawimy największe plusy i minusy tej decyzji. Dowiemy się również, czy samochód z salonu traci na wartości?

Samochód z salonu – wysoka cena

Nie ma co ukrywać, jeśli udajemy się do salonu po nowy samochód z salonu, to musimy liczyć się z tym, że przy jego zakupie przyjdzie nam zapłacić konkretną sumkę. Nie ma w tym nic dziwnego, dostajemy przecież nowy samochód, który nigdy jeszcze nie miał właściciela i to my pierwsi będziemy go prowadzić. Jednak, czy tak wysokie ceny, to nie przesada?

Samochód z salonu – jakość

W tym przypadku dla wielu osób cena będzie równała się jakości. Jednak samochód z salonu nie koniecznie jest dobry jakościowo. Jest wiele samochodów, które kilka miesięcy, a nawet tygodni po wyjeździe z salonu mają awarię, którą trzeba zgłosić do producenta. Naprawa nowego samochodu może nas sporo kosztować. Tak, więc jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić samochód z salonu, to odpowiedź jest jedna. Niestety nie warto. Nie wiele osób o tym wie, ale kiedy tylko zapłacimy za auto i wyjedziemy nim z salonu, to traci on na wartości ponad dziesięć procent. Tak więc  przy cenie milion złotych netto, dziesięć procent to bardzo dużo. Taki zakup często się nie opłaca. Zwłaszcza jeśli kupujemy samochód, który jest w wysokiej cenie.

Samochód z salonu – a co innego?

Jeśli nie samochód z salonu, to co innego? Jeśli nie wiesz gdzie kupić samochód, to jest wiele miejsc i osób, które chętnie sprzedają swoje auto w niskich cenach, mimo tego, że samochód jest już używany, to nadal jest w dobrym stanie technicznym. Poza tym wiele osób decyduje się na sprzedaż nowego samochodu, ponieważ jego utrzymanie jest zbyt kosztowe, a auto nie jest już tak drogie, jak w salonie, ze względu na to, że traci na swojej wartości, tylko przez to, że nie znajduje się w salonie producenta. Jaki więc jest najlepszy wybór? To zależy od was i waszych potrzeb.