Piękny trawnik – luksus dla najbardziej zamożnych

Niniejszy artykuł pod tytułem Dlaczego warto kupić kapucynkę? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dlaczego warto kupić kapucynkę? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Estetyczny, wypielęgnowany zielony trawnik to wizytówka ogrodu, jest  miejscem wypoczynku i rekreacji dla całej rodziny.  Odpowiednio utrzymany trawnik optycznie powiększa działkę Już niedługo rozpocznie się wiosna, a z nią zaczniemy myśleć o pielęgnacji lub założeniu od podstaw ogrodu i trawnika.

Zakładanie trawnika – jakie to koszty?

Cena zakładania trawnika jest uzależniona  od wielu czynników. Po pierwsze od metody zakładania trawnika, najbardziej popularne to zasiewanie z nasion 1 kg nasion wystarcza na około 40 metrów kwadratowych. Koszt najpopularniejszych nasion to ok 15 zł/kg, Zakładanie trawnika z rolki jest metodą bardziej kosztowną. Cena 1 metra kwadratowego trawy z rolki to najmniej 10 zł. Istotnym czynnikiem jest  miejsca, w którym wykonywana będzie usługa. Oczywistym jest, że zakładanie trawnika w Warszawie będzie droższe niż w Opolu. Najistotniejszym aspektem jest wielkość planowanego trawnika. Należy uwzględnić także koszt wynajęcia ekipy ogrodniczej.

Samodzielne dbanie o ogrodów wymaga poświęcenia sporej ilości czasu i sprawności fizycznej. Różnorodne zabiegi pielęgnacyjne sprawiają, że nasz ogród i trawnik ma idealny wygląd. Zadbany trawnik wymaga oczywiście  regularnego koszenia. Zabieg koszenia  trawy przeprowadzamy  w zależności od szybkości wzrostu trawy, w  przybliżeniu powinniśmy je przeprowadzać raz w tygodniu. Dla dobrego wyglądu trawy ważne jest by używać kosiarki o ostrych nożach, w przeciwnym wypadku trawa nie będzie obcinana, lecz urywana. Najlepiej prezentuje się trawa skoszona do wysokości od 3cm do 6cm. W miejscach trudno dostępnych dla kosiarki, warto użyć podkaszarek elektrycznych lub specjalistycznych nożyc do trawy. Równie istotne jest podlewanie. Odpowiednia ilość wody jest niezbędna, do wzrostu trawy. By zachować piękną zieleń przydatne jest także napowietrzanie trawnika, polega ono na rozluźnieniu gleby i jest niezastąpione dla jego krzewienia się oraz prawidłowego wzrostu.

Niestety nie każdy posiada wystarczającą ilość czasu, aby wykonać te wszystkie prace ogrodowe. Co wtedy?

Z pomocą przychodzą nam profesjonale firmy ogrodnicze oferujące opiekę, a także regenerację  trawników. Ogrodnicy wykorzystują specjalistyczny sprzęt, często niedostępny dla nas,  a także materiały i nawozy najwyższej jakości. Właścicieli przydomowych trawników, chcący mieć piękny ogród bez wysiłku mogą skorzystać z szerokiej oferty tego typu firm. Do najczęściej oferowanych zabiegów zaliczane są:

  • nawożenie trawników,
  • aeracja trawników,
  • odchwaszczanie trawników
  • wertykulacja trawników.

Przybliżone koszty założenia i utrzymania średniej wielkości trawnika waha się w granicach od 10 tysięcy złotych ( przy samodzielnej pracy) do nawet 50 tysięcy złotych za usługi ogrodnicze najwyższej jakości przeprowadzane przez cały rok.

Więcej o tym jak dbać o piękną trawę przeczytasz na naszogrodniczy.pl.