Naturalny nawóz Substral dla Twoich roślin w ogrodzie

Niniejszy artykuł pod tytułem Dlaczego warto kupić kapucynkę? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dlaczego warto kupić kapucynkę? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Każda roślina potrzebuje nawożenia. Bez tego nie będzie prawidłowa rosła i nie otrzyma odpowiednich składników mineralnych. Na rynku można spotkać wiele nawozów, ale nie zawsze są one dobre dla naszych roślin. Jeśli chcesz, aby twoje rośliny były piękne i zdrowe oraz zależy Ci na ekologicznym sposobie nawożenia wybierz naturalny nawóz Substral. Więcej o nim dowiesz się czytając właśnie ten artykuł.

Naturalny nawóz Subtral – doping dla roślin w ogrodzie

Nawóz Substral to odpady warzywne. Zawiera w swoim składzie podstawowe składniki pokarmowe, a także przetworzoną materię organiczną. Co najważniejsze nie znajdzie się w nim nasiona chwastów oraz patogenów. Naturalny nawóz Substral cechuje się łatwo przyswajalnym azotem w formie amonowej, rośliny mogą pobierać substancję odżywcze przez korzenie, poprawię strukturę gleby stabilizując jej pH, stymuluję rozwój systemu korzeniowego i utrzymuje żyzne warstwy próchnicze.

Próchnica w glebie to najważniejszy czynnik, które wpływa na prawidłowy rozwój roślin.

Nawóz ten można używać do warzyw, owoców oraz kwiatów.

Dlaczego warto wybrać naturalny nawóz?

Nawozy ekologiczne w swoim składzie zawierają dużo materii organicznej, czasem nawet 99%. Dzięki temu poprawiają strukturę gleby, warunki powietrzno-wodne i ją użyźniają. Dobry nawóz to nie tylko taki, który posiada materie organiczną, ale zawiera też dużo składników pokarmowych pochodzenia naturalnego.

Gleba zasilana takim połączeniem jest zasiedlana przez mikroorganizmy, które przetrawiają składniki pokarmowe, które następnie są dostępne dla roślin. Dzięki takiej zależności podawany nawóz nie ulega stratom, a rośliny odżywają się w swoim naturalnym tempie. Poza tym naturalne nawozy można bez problemu używać przez cały rok, nie objawiając się poparzenia czy przedawkowania.

Ze względu na to, że nawozy naturalne działają wolniej jeśli twoje rośliny potrzebują szybkiego zastrzyku składników mineralnych zdecydowanie lepiej wybrać nawozy sztuczne.

Warto, również zaznaczyć, że stosowanie nawozów naturalnych nie tylko spełnia funkcję produkcyjną, ale również środowiskowe. Co to oznacza? Jego używanie może prowadzić do zwiększenia bioróżnorodności, zmniejszenia zużycia nieodnawialnych surowców, wiązania zanieczyszczeń, ograniczenia erozji czy pustynnienia oraz sekwestracji węgla.   Efektem używania nawozów organicznych i naturalnych jest uzyskanie zwiększonej jakości oraz wielkości plonów oraz poprawienie jakości środowiska, które nas otacza.