Najdroższe buty na świecie

Niniejszy artykuł pod tytułem Dlaczego warto kupić kapucynkę? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dlaczego warto kupić kapucynkę? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Historia butów sięga zamierzchłych czasów. Już 40 tysięcy lat temu ludzie używali butów. Początkowo służyły jedynie jako zabezpieczenie przed chłodem i zimnem. Z czasem zaczęto przywiązywać wagę do wyglądu i funkcjonalności.

Współczesne najdroższe buty

Projektantem najdroższych butów jest Jada Dubai. Twórca specjalizuje się w butach biżuteryjnych. Jego najdroższy egzemplarz charakteryzuje się:

  • są to szpilki zrobione z pozłacanej skóry i jedwabiu przyozdobione 236 diamentami i 15 karatowym diamentem bez skazy.
  • noszą nazwę „Passion Diamond”
  • wyprodukowane zostały we Włoszech
  • wyceniono je na 62 mln złotych

Ekskluzywne buty damskie

Luksusowe buty użytkowe tworzy Stuart Weitzman. Projektuje i produkuje obuwie dla gwiazd i celebrytów. Jego najdroższym wyrobem są buty na obcasie wzorowane na modelu, który wylansowała Rita Hayworth. Ich główne cechy:

  • wysadzane są diamentami, rubinami i szafirami buty, projektant stworzył specjalnie dla córki gwiazdy.
  • kosztują one aż 3 miliony dolarów

Należy pamiętać, że buty powinny być przede wszystkim wygodne.