Luksusowe opakowania produktowe na biżuterię – poznaj je bliżej

Niniejszy artykuł pod tytułem Dlaczego warto kupić kapucynkę? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dlaczego warto kupić kapucynkę? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kartonowe pudełka to praktyczny i ekologiczny sposób na elegancką oprawę dla produktów luksusowych. Z tego rozwiązania z powodzeniem korzystają firmy produkujące biżuterię. Jak zaprojektować luksusowe opakowania produktowe dla swojej marki?

Luksusowe opakowania produktowe do pakowania niewielkich towarów

Małe kartonowe pudełka to często stosowane opakowanie, zarówno e-commerce, jak i w przypadku sklepów stacjonarnych. Niewielki rozmiar pudełka sprawia, że jest ono idealne do przechowywania i transportowania artykułów o mniejszych gabarytach. Poza praktycznym charakterem, dodatkowym atutem takich pudełek jest ich estetyczny wygląd. Jak stworzyć luksusowe opakowania produktowe dla marki? Co zrobić, by design opakowania był tak samo luksusowy, jak produkt, który się w nim znajdzie?

Z potencjału opakowań kartonowych korzystają firmy produkujące różnego rodzaju markowe akcesoria oraz dodatki. Pudełka te nadają się świetnie jako oprawa dla zegarków, biżuterii, przypinek i korporacyjnych prezentów. Wewnątrz opakowania można zamontować przegródki lub wyposażyć je w elegancką poduszkę, by należycie wyeksponować produkt. Tworząc opakowanie, można wybrać kolorystykę, design, rodzaj wykończeń i zdobień, a także nanieść na pudełko spersonalizowane nadruki.

Ciekawe pomysły na luksusowe opakowania produktowe

Jeśli nie masz pomysłu na biznesowe pudełko, warto przyjrzeć się, jak do procesu projektowania opakowań podchodzą znane i lubiane firmy. Przedsiębiorstwa takie jak Stephen Einborn, czy Anton Heunis stawiają na minimalistyczny design. Centralną część ich opakowań zajmuje wyeksponowany logotyp. Takie pudełka to klasa i prestiż samo w sobie!

Do pakowania biżuterii świetnie nadają się kartonowe pudełka z wieczkiem, ponieważ dwuczęściowa budowa pudełka pozwala należycie wyeksponować produkt i podkreślić jego walory. Takie pudełka można zauważyć na przykład u firmy Asila. To dobry przykład na to, że pudełko może powiedzieć o produkcie więcej, niż najlepsza reklama!

Jedną z czołowych polskich firm zajmujących się produkcją opakowań jest Packhelp. Z pomocą tej firmy zaprojektujesz dla swojego biznesu eleganckie puzderko, torbę prezentową, gustowne płaskie opakowanie lub pudełko z wieczkiem. W  ten sposób zyskujesz nie tylko praktyczne opakowanie, ale i markowy nośnik reklamowy promujący Twoją firmę!