Poznaj luksusowe auta od zwykłych koncernów

Niniejszy artykuł pod tytułem Dlaczego warto kupić kapucynkę? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dlaczego warto kupić kapucynkę? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Nie od dziś znamy takie koncerny samochodowe jak Toyota, Honda lub Nissan. Nie wielu ludzi jednak ma tę świadomość, że właśnie te marki produkują luksusowe pojazdy, warte o wiele więcej niż przypuszczano. Stanowią one ogromną konkurencję dla takich marek jak BMW, Mercedes lub Audi.

Acura – Honda

Acura to marka samochodów, która należy do japońskiego koncernu Honda Motor Company. Wprowadzona została w 1986 roku, a samochody są produkowane na rynek amerykański, kanadyjski i chiński. Acury to o wiele bogatsze i o wiele bardziej luksusowe samochody od Hondy, łączy je szkielet, jednakże wyposażenie, wnętrze i moc silników różnią się. Silniki posiadają większą moc, a wyposażenie jest wręcz perfekcyjne. Acura jest bardzo słabo dostępna na rynku europejskim, a jedyną opcją kupna jest zwrócenie się do dealera w Wielkiej Brytanii.

Lexus – Toyota

Lexus jest renomowaną marką luksusową założoną w 1989 roku, która należy do Toyoty. Jest ona najpopularniejsza w Europie i często możemy ją widzieć na ulicach w większych miastach. Lexus słynie z najcichszych silników na rynku, które przeszły testy kieliszków do wina ustawionych na silniku. Podgrzewane fotele, monitory, wysokiej jakości materiały oraz luksusowe wykończenia foteli to charakterystyka tych samochodów. Lexus słynie także z samochodów hybrydowych i przyjaznych dla środowiska, dlatego też Toyota jest liderem na rynki pod tym względem.

Infiniti – Nissan

Założona w 1989 roku marka luksusowych samochodów Infiniti należy do koncernu Nissan Motor Co. Ltd. Stworzenie tego projektu miało być odpowiedzią na konkurencję Lexusa i Acury. Początkowo produkcja była przystosowana do rynku amerykańskiego, jednakże z czasem i wraz ze wzrostem popularności Infiniti pojawiło się na rynku europejskim i bardzo dobrze się rozwinęło. Samochody tej marki są nawet widoczne na polskich drogach. Definiuje się te pojazdy pojęciem “dynamiczna limuzyna”. W tym momencie marka oferuje nie tylko limuzyny, ale też pojazdy typu kabriolet, SUV oraz crossover.