Strona główna Samochody Poznaj luksusowe auta od zwykłych koncernów

Poznaj luksusowe auta od zwykłych koncernów

Autor: luxusy.pl

Nie od dziś znamy takie koncerny samochodowe jak Toyota, Honda lub Nissan. Nie wielu ludzi jednak ma tę świadomość, że właśnie te marki produkują luksusowe pojazdy, warte o wiele więcej niż przypuszczano. Stanowią one ogromną konkurencję dla takich marek jak BMW, Mercedes lub Audi.

Acura – Honda

Acura to marka samochodów, która należy do japońskiego koncernu Honda Motor Company. Wprowadzona została w 1986 roku, a samochody są produkowane na rynek amerykański, kanadyjski i chiński. Acury to o wiele bogatsze i o wiele bardziej luksusowe samochody od Hondy, łączy je szkielet, jednakże wyposażenie, wnętrze i moc silników różnią się. Silniki posiadają większą moc, a wyposażenie jest wręcz perfekcyjne. Acura jest bardzo słabo dostępna na rynku europejskim, a jedyną opcją kupna jest zwrócenie się do dealera w Wielkiej Brytanii.

Lexus – Toyota

Lexus jest renomowaną marką luksusową założoną w 1989 roku, która należy do Toyoty. Jest ona najpopularniejsza w Europie i często możemy ją widzieć na ulicach w większych miastach. Lexus słynie z najcichszych silników na rynku, które przeszły testy kieliszków do wina ustawionych na silniku. Podgrzewane fotele, monitory, wysokiej jakości materiały oraz luksusowe wykończenia foteli to charakterystyka tych samochodów. Lexus słynie także z samochodów hybrydowych i przyjaznych dla środowiska, dlatego też Toyota jest liderem na rynki pod tym względem.

Infiniti – Nissan

Założona w 1989 roku marka luksusowych samochodów Infiniti należy do koncernu Nissan Motor Co. Ltd. Stworzenie tego projektu miało być odpowiedzią na konkurencję Lexusa i Acury. Początkowo produkcja była przystosowana do rynku amerykańskiego, jednakże z czasem i wraz ze wzrostem popularności Infiniti pojawiło się na rynku europejskim i bardzo dobrze się rozwinęło. Samochody tej marki są nawet widoczne na polskich drogach. Definiuje się te pojazdy pojęciem “dynamiczna limuzyna”. W tym momencie marka oferuje nie tylko limuzyny, ale też pojazdy typu kabriolet, SUV oraz crossover.

0 komentarze