Tarot Online

6 pomysłów na luksusowy ogród

Szukasz inspiracji bądź pomysłu jak zaprojektować swój luksusowy ogród? Co jest modne? Jak zaimponować znajomym? Mamy dla CIebie aż 10 pomysłów w jaki sposób urządzić swój ekskluzywny ogród.

Ogród na dachu apartamentowca

Jesteś własnie tym szczęściarzem i posiadasz apartament, w którym możesz zagopodarować przestrzeń na dachu? Jest to świetne miejsce na urządzenie luksusowego ogrodu,z  którego będzie można podziwiać miasto nocą. Takie miejsce można wykorzystać jako zieloną oazę z dużą ilością drzewek oraz kwiatów. Dodaj do tego wygodne i prestiżowe meble, a także wiele światełek i nocny klimat przy lampce wina zagwarantowany.

Nie chcesz trawnika?

Ogród wcale nie musi posiadać zielonej trawy! Można ją zastąpić drewianym tarasem w otoczeniu basenu bądż wielkim oczkiem  wodnym z wodospadem. Nie będzie trzeba systematycznie kosić trawy, a aranżacja wody wraz z kompozycją drewna nadaje niesamowitego wyglądu.

Altana ogrodowa? Nie! Pawilon

Luksusowy ogród zasługuje na nietuzinkową altane. Kojarzy Ci się ona z kiczem i brakiem gustu? Otóż wcale tak nie musi być. Nowoczesna altanka powinna mieć wielkie przeszklone pomieszczenie  z widokiem na cały ogród. Proste i jasne formy nadadzą eksluzywnego wyglądu. Świetnie będzie też znaleźc miejsce wewnątrz na duży kominek, aby wieczorami wraz ze znajomymi bądź ukochaną zasiąść przy ognisku.

Ogród w stylu japońskim

Ostatnimi czasy to hit wśród urządzania ogrodów. Wyobrażasz sobie mieć w swoim ogrodzie strumyczek bądź wielkie oczko wodne przez, które przechodzi mostek?  A dookoła egzotyczna roślinność w kolorywch barwach? Scena niczym z japońkiego filmu.

Rośliny jak z obrazka

Jesteś osobą, która lubi perfekcjonizm? Możesz do swojego ogród wybrać krzewy, którym nadasz odpowiedni dla siebie kształt. Bukszpan albo żywopłot z cisy można podcinać na dowolną figurę takie praktyki stosuje się w francuskich ogrodach. Czyż francja nie kojarzy Ci się z elegancją i przepychem? Wystarczy spojrzeć na ogrody z XIX wieku. Zawsze robią wrażenie.

Ogrodowe meble

Zapomnij o typowych ogrodowych meblach! W luksusowym ogrodzie powinny znaleźć się meble w stylu salonowym. Niech meble zapierają dech każdego kto na nie spojrzy nie tylko ze względu na efekt wizualny, ale także ten pod względem komfortu. Wybieraj duże formy, w których będzie można się poczuć jakby spędzało się czas w eksluzywnym salonie tylko na świeżym powietrzu. Wielkie ogrodowe łóżku z baldachimem? Tak, właśnie o takie coś chodzi.

Zobacz także: https://luxusy.pl/piekny-trawnik-luksus-dla-najbardziej-zamoznych